E merr dot Çelsi, De Jongun nga Barcelona për 85 milionë euro?!

Oferta është e njëjtë thuajse me atë të Man. Junajtidit, dhe mesfushori holandez duhet të vendosë. Bëhet fjalë për shumë para, 71 milionë paundë stërlina në Angli dhe 85 milionë euro në BashkiminEuropian. Kjo  është ajo që jep Çelsi për kartonin e  Frenki De Jongut, ndonëse raportet me Barcelonën janë shkatërruar pas historive me Rafinjën

Vazhdoni leximin →

Barça feston me Dembelenë, Juvja e bën pa … Vlahoviçin!

Alegri e mbajti në stol sulmuesin e tij kryesor, ndërsa në regji vendosi një të ardhur si Rovelën në vend të Pol Pogbasë së dëmtuar. Përfundoi 2-2 miqësorja në SHBA mes Juventusit e Barcelonës, ku katalanasit edhe një herë dominuan, por nuk arritën të fitonin siç ndodhi ndaj Realit. Mesazhet ishin nga dy sulmues si

Vazhdoni leximin →

Barça i bën ofertën Halandit, por gjithçka varet nga Mbapeja

Ekziston vetëm një skenar që sulmuesi norvegjez të pranonte “Kamp Noun” përpara “Santiago Bernabeut”, dhe ky skenar përfshin sulmuesin francez. Vetëm nëse Kilian Mbape pranon të shkojë tek Reali i Madridit këtë verë, Erling Halandi me shumë gjasë do të kandisej të kalonte tek Barcelona. Katalanasit, sipas mediave pranë tyre, ia kanë bërë ofertën yllit

Vazhdoni leximin →