Çfarë humbjesh Barcelona në rrjetet sociale pa Mesin!

Në “sagën” e rinovimit (që mundet edhe të mos vijë), vëzhguesit e kujdesshëm mediatikë kanë vënë re edhe një veçanti tjetër. Barcelona ka pësuar një ulje të madhe të aktivitetit të saj në rrjetet sociale, ndërsa që nga 1 korriku nuk mund ta përdorë më imazhin e Lionel Mesit. Ajo e përdori deri në 30

Vazhdoni leximin →

Super League: Real, Juve e Barça gati t’u kërkojnë dëmshpërblim skuadrave që dolën nga projekti

Rritet tensioni mes klubeve themeluese të Super League. Reali i Madridit, Barcelona dhe Juventusi duket se janë gati të kërkojnë dëmshpërblime milionerer klubeve që vendosën që të tërhiqen nga projekti për thyerje të akordeve të arritur me themeluesve. Lajmi bëhet i ditur nga ‘Neë York Times’ sipas të cilit Florentino Perez, Andrea Agnelli dhe Joan

Vazhdoni leximin →

Aguero i ofrohet Barcelonës, nëse kjo mban Mesin!

Nuk duket momenti më i mirë për ta tentuar diçka të tillë, por ai po e bën. Sergio “Kun” Aguero po përpiqet të kalojë tek Barcelona, veçse me kushtin që Lionel Mesi të mos largohet. Kështu informon media spanjolle “Kadena SER”, sipas së cilës argjentinasi ka kontaktuar me disa nga kandidatët për president në “Kamp

Vazhdoni leximin →