Austria, trajneri Rangnick përjashton tre lojtarë

Trajneri i Austrisë, Ralf Rangnick, ka përjashtuar tre lojtarë nga skuadra për miqësoret e ardhshme, sepse ata morën pjesë në thirrje homofobike pas derbit të Vjenës të muajit të kaluar. Lojtarët e Rapid Vienna, Marco Grüll, Guido Burgstaller dhe portieri Niklas Hedl u lanë të gjithë jashtë skuadrës së Rangnick për ndeshjet kundër Sllovakisë dhe

Vazhdoni leximin →

Austria në Euro 2024, De Biasi nuk ka më shpresa

Austria ka siguruar kualifikimin në Euro 2024, pasi mundi 0-1 Azerbajxhanin në Tofiq Bahramov Stadium (Baku). Pjesa e parë nuk prodhoi gola, pavarësisht rasteve të krijuara. Vendasit u mbrojtën mirë, duke lënë pak hapësira dhe duke i komplikuar gjithçka austriakëve. Fillimi i pjesës së dytë sjell golin. Rahil Mammadov shkakton penallti, mundësi e cila shfrytëzohet

Vazhdoni leximin →