Në Brazil të arrestojnë edhe në fushën e futbollit

Çmenduri në Brazil ku një lojtar është arrestuar ndërsa po luante futboll në ndeshjen mes Mutum dhe Durande, e vlefshme për Kupën e Pafesë. Agjentët e policisë ushtarake hynë në fushë duke i vendosur prangat portierit narkotrafikant. Skena ishte surreale në qytetin e Mutum, 380 km nga Belo Horizonte ku 24-vjeçari luante për skuadrën vendase

Vazhdoni leximin →

Arrestohet për nxitje urrejtjeje futbollisti izraelit në Turqi

Një futbollist izraelit ka rënë në prangat e policisë turke, pasi akuzohet për nxitje të urrejtjes dhe armiqësi. Bëhet fjalë për lojtarin izraelit të Antalyaspor, Sagiv Jehezkel, i cili thuhet se ka mbajtur qëndrim mbi luftën Izreal-Palestinë. Ai tregoi solidaritet me njerëzit e mbajtur peng nga organizata militante Hamas gjatë një ndeshjeje të kampionatit. Lojtari

Vazhdoni leximin →

Arrestimi i Bartomeut; Barcelona ofron bashkëpunimin e saj

Arrestimi i Josep Maria Bartomeut dhe 3 drejtuesve të tjerë të Barcelonës për shkak të ‘Barçagate’ ishte lajmi i ditës jo vetëm në Spanjë por edhe në mbarë botën. Klubi katalanas padyshim që reagoi në lidhje me këtë ngjarje teksa doli me një komunikatë për shtyp ku theksoi se bashkëpunoi me policinë dhe autoritetet gjyqësore

Vazhdoni leximin →

Ajax, shokon Promes, arrestohet për agresion

Tronditet Ajaksi. Quincy Promes u arrestua nga policia pasi dyshohet për plagosje të rëndë me thikë. Sulmuesi holandez, duket se është autori i një sulmi me pasoja plagë të rënda fizike, një krim ky që dënohet deri në 4 vjet heqje lirie. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘De Telegraaf’, 28 vjecari gjendet në

Vazhdoni leximin →