Arrestimi i Bartomeut; Barcelona ofron bashkëpunimin e saj

Arrestimi i Josep Maria Bartomeut dhe 3 drejtuesve të tjerë të Barcelonës për shkak të ‘Barçagate’ ishte lajmi i ditës jo vetëm në Spanjë por edhe në mbarë botën. Klubi katalanas padyshim që reagoi në lidhje me këtë ngjarje teksa doli me një komunikatë për shtyp ku theksoi se bashkëpunoi me policinë dhe autoritetet gjyqësore

Vazhdoni leximin →

Ajax, shokon Promes, arrestohet për agresion

Tronditet Ajaksi. Quincy Promes u arrestua nga policia pasi dyshohet për plagosje të rëndë me thikë. Sulmuesi holandez, duket se është autori i një sulmi me pasoja plagë të rënda fizike, një krim ky që dënohet deri në 4 vjet heqje lirie. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja ‘De Telegraaf’, 28 vjecari gjendet në

Vazhdoni leximin →