Arrestohet ish-presidenti i federatës spanjolle, Luis Rubiales

Luis Rubiales u arrestua mëngjesin e sotëm me të mbërritur në aeroportin Barajas nga Republika Domenikane dhe u dërgua në gjykatë me një furgon policie. La Sexta ka kapur imazhin e momentit kur pasi ka zbritur nga avioni, ai është hipur në një furgon policie për ta penguar të dalë nga zona e rezervuar për pjesën tjetër të pasagjerëve të Terminalit 1 në Barajas. Ish-presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit është nën hetim nga gjykata numër 4 e Majadahonda për krimet e pastrimit të parave, korrupsionit sipërmarrës, administrimit të gabuar dhe anëtarësimit në një organizatë kriminale. Kthimi i tij në Spanjë nga Republika Domenikane ishte planifikuar për më 6 prill, por ish-numri një në futbollin iberik donte të sillte ardhjen e tij me vullnetin e tij të lirë, në mënyrë që të shkonte dhe të paraqitej në gjykatë. Për momentin, raporton El Chiringuito, ai është i arrestuar.

sfidanti.al