Arantxa Sánchez Vicario rrezikon burgun në Spanjë

Ka luftuar për vite të tëra në fushat e tenisit e madje është shpallur kampione e turneve grand slam 4 herë dhe është një nga spanjollet më të njohura por asgjë nga këto nuk e ndihmon t’i shpëtojë drejtësisë. Arantxa Sánchez Vicario po kalon një nga momentet më të vështirë të jetës. Ajo dhe ish-bashkëshorti

Vazhdoni leximin →

E papritur nga Anglia, Guardiola “lë” Sitin për të udhëtuar drejt Barcelonës

Mançester Siti në mënyrë të papritur ka bërë të ditur se Pep Guardiola ka lënë përkohësisht drejtimin e Mançester Sitit. Një situatë e pazakontë, pasi trajneri do t’i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale, ndaj ka udhëtuar drejt Barcelonës për këtë operacion “urgjent”. “Trajneri i Mançester Sitit ka vuajtur dhimbje të forta të shpatullës prej disa kohësh

Vazhdoni leximin →

Ndryshohet emri dhe Presidenti, “galaktikët” zbulojnë të “vërtetën”

Mediat spanjolle kanë njoftuar ditën e sotme se “galaktikët” e Real Madrid nuk ka qetësi, duke qenë se presidenti Florentino Perez, po mendon largimin nga klubi. Por, me anë të një komunikate për shtyp, “mbretërit” e Madridit kanë hedhur poshtë këto pretendime, duke i konsideruar të rreme. Gjithashtu, është thënë se po mendohet edhe ndryshimi

Vazhdoni leximin →

UEFA vendos, Barcelona do të jetë pjesë e Çampions Ligës

Pavarësisht se hetimi për çështjen “Negreira”, në Spanjë për skuadrën e Barcelonës ende nuk ka përfunduar, UEFA ka marrë ditën e sotme, një vendim të përkohshëm mbi pjesëmarrjen e “katalanasve” në turnetë evropianë këtë sezon e më konkretish në Çampions Ligë. Komisioni i Apelit të UEFA-s , ka vendosur që të pranojë përkohësisht kërkesën e

Vazhdoni leximin →

“Tre luanët” për fitore në finalen ndaj “iberikëve”

Kampionati Evropian i futbollit për të rinjtë, Euro U-21 është pranë fundit dhe pasditen e sotme në orën 18:00, në “Adjarabet Arena” të Gjeorgjisë do të zhvillohet finalja e madhe e këtij kompeticioni mes “tre luanëve” të Anglisë dhe “furisë së kuqe” spanjolle. “Ishullorët” rikthehen në këtë finale pas 14 vitesh pritje, teksa në vitin

Vazhdoni leximin →