SHBA e koshit më në fund në formatin “e artë” olimpik!

Trajneri Greg Popoviç është padyshim i lumtur edhe pse skuadra amerikane e basketbollit të meshkujve nuk e ka dominimin e dikurshëm, kur fitonte pa problem me 30 pikë diferencë me cilindo kundërshtar. Pas humbjeve ndaj Nigerisë e Argjentinës, gjithsesi, SHBA ka arritur fitore, dhe kjo e fundit ndaj Spanjës ishte më shpresëdhënëse, me shifrat 83-76,

Vazhdoni leximin →

Jehona pas klasikes Itali-Spanjë: Zoti paska qenë italian!

Jehonë mediatike dhe humor. Kështu mund të përmblidhet pas-ndeshja mes Italisë dhe Spanjës në Euro 2020. E përditshmja italiane, “La Gazeta delo Sport” përgjigjet me titull në spanjisht: Fiesta! Itali heroike në “Uembli”, është finale! Çfarë vuajtjeje, Spanja përkulet pas penalltive! “Il Korriere delo Sport”: Zoti është italian! Spanja nokaut pas penalltive! Të kaltrit në

Vazhdoni leximin →