Arrestohet “babai” i presidenteve, spanjolli i perjetshem Angel Maria Vilar

Presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës, Angel Maria Villar, dhe i biri i tij, Gorka, janë arrestuar në kuadër të një hetimi për korrupsion, raportojnë mediat spanjolle. Villar u arrestuar nën dyshimin për përvetësimin e fondeve, raportojnë agjencitë e lajmeve El Pais dhe Efe, transmeton Express. Villar, dikur futbollist i Kombëtares së Spanjës, ka

Vazhdoni leximin →