Ançeloti është edhe fati i Garet Bejlit tek Reali!

Me lojën sulmues të italianit dhe me mënyrën e tij tepër njerëzore të trajtimit të lojtarëve, ekzistojnë të gjitha mundësitë që talenti i madh uellsian të kthehet sërish “në shina”. Garet Bejli këto kohë u duk i painteresuar për futbollin, madje e pati të vështirë edhe tek Totenhemi me Murinjon. Me gjasë, ai është mërzitur

Vazhdoni leximin →

Ribashkimi pas divorcit, Ançeloti e Perez pozojnë më të plakur me fanelën e Realit!

Shqetësimet kanë qenë të mëdha këto kohë për presidentin madrilen. Jo vetëm shpërthimi i papritur i Zinedin Zidanit që tronditi ambientin “merenges” (dhe u shfaq në variantin “Materaci” të 15 viteve më parë), por edhe telashet me UEFA-n dhe tifozët për Superligën Europiane, kanë shkaktuar rraskapitje. Gjithsesi, Florentino Perez është gjithnjë nën dritat e skenës

Vazhdoni leximin →

Mbape është dhurata e Realit për Karlo Ançelotin!

Në moshën 22-vjeçare është dëshira e gjithkujt. Duket se fati i Kilian Mbapesë është i lidhur me Madridit, madje transferimi tek Reali mund të ndodhë këtë verë. Mediat në Itali, në Spanjë dhe në Angli, konfirmojnë se presidenti i klubit spanjoll, Florentino Perez dëshiron që t’i bëjë një dhuratë të madhe trajnerit të ri që

Vazhdoni leximin →

Ançeloti kthehet tek Reali, ndoshta një hakmarrje e Perezit për Zidanin?!

Fitoi Championsin në 2014, por sezonin pasardhës nuk mundi të merrte asnjë trofe. Pasoja logjike për Karlo Ançelotin, sipas traditës tek Reali i Madridit, ishte shkarkimi dhe zëvendësimi nga Rafa Benitez. Periudha e turbullt në “Bernabeu” përfundoi me instalimin e Zinedin Zidanit që shkëlqeu duke fituar 3 Champions radhazi në 2016, 2017 e 2018. Gjithsesi,

Vazhdoni leximin →