Ançeloti i shqetësuar nga Reali: Na mungon efikasiteti!

Nuk është se kjo skuadër nuk prodhon lojë, përkundrazi. Shpesh, kampionët e Europës dhe të Spanjës janë të tillë që luftojnë, ndërtojnë aksione, zotërojnë topin dhe bëjnë gjuajtje, por qartësia në 15-20 metrat e fundit duket se i përket së kaluarës. Kështu ndodhi edhe me barazimin 0-0 ndaj Betisit në La Ligë, dhe trajneri Karlo

Vazhdoni leximin →

Në Madrid nuk mërziten me Realin, Ançeloti: Luajtëm mirë!

Disfata në gjysmëfinalen e kupës nuk ishte aspak gjë e mirë, por gjithsesi skuadra nuk u hodh poshtë. Jehona mediatike ishte me emocione të përziera pas humbjes së Realit ndaj Barcelonës në “Santiago Bernabeu”. “Marka” e Madridit shkruan: “Barcelona shënon një gol prej ari. Azulgranët marrin avantazhin në gjysmëifnalen e Kupës. Pak zotërim topi nga

Vazhdoni leximin →