Bashkëshortja e Dani Alves: Nuk mendoj fare për viktimën

Që kur doli në dritë çështja “Dani Alves”, i akuzuar për përdhunimin e një të reje në tualetin e klubit të natës Sutton, Brcelonë, shumë nga vëmendja është kthyer tek Joana Sanz, bashkëshorte e lojtarit. Në deklaratat e para modelja nga Tenerife e trajtoi sulmin seksual tradhtie, por qëndrimi i saj ka ndryshuar. Joana Sanz

Vazhdoni leximin →

Bien akuzat në dëm të Agim Ademit

Prokuroria Themelore e Prishtinë ka hedhur poshtë kallëzimin penal ndaj presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, i dyshuar për veprat penale të “Shmangies nga tatimi” dhe “Keqpërdorim të besimit”. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj prokurorie, Laureta Ulaj. Ndaj Ademit kishte parashtruar kallëzim penale Njësia Rajonale e Hetimeve

Vazhdoni leximin →

Benzema akuzohet nga Ministri i Brendshëm i Francës

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin ka akuzuar Karim Benzemën për lidhje me grupin Vëllazëria Myslimane, që në vende si Franca, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Rusia apo Egjipti konsiderohet një organizatë terroriste. Darmanin nuk ka qenë shumë i qartë në argumentin e tij kundër lojtarit pasi ai nuk ka ofruar asnjë provë dhe

Vazhdoni leximin →

Stoichkov sulmon ashpër Van Gaal

Hristo Stoichkov, fitues i Topit të Artë në vitin 1994, ka sulmuar Louis Van Gaal, ish-trajnerin e ri te Barcelona. Bullgari, i cili vitet më të bukura të karrierës si futbollist i kaloi në “Camp Nou”, e cilësoi “gjeneralin” holandez si gënjeshtar. “Nuk dua t’ia përmend fare emrin. Kur bie fjala për Van Gaal-in, mua nuk

Vazhdoni leximin →

Claudio Caniggia rrezikon 15 vjet heqie lirie

Ish ylli i futbollit argjentinas, Claudio Caniggia mund të përballet me një vendim shumë të rëndë në dëm të tij. Ai rrezikon deri në 15 vjet heqje lirie për shkak të akuzave për dhunë seksuale ndaj ish-bashkëshortes. Caniggia që ka veshur fanellën e Rangers dhe Dundee në Skoci është në një proces gjyqësor pas akuzave

Vazhdoni leximin →

Barcelona nën akuzë për ryshfet në çështjen “Negreira”

Shuma prej 7.5 milionë euro që Barcelona i pagoi Jose Maria Enriquez Negreira, ish-zëvendëspresident i Komitetit Teknik të Gjyqtarëve për 17 vjet, përbën një krim. Sipas “El Debate”, kështu beson Joaquin Aguirre, kreu i Gjykatës Hetimore numër 1 të Barcelonës, i cili ka akuzuar FC Barcelonën për ryshfet. Josep Maria Bartomeu, Sandro Rosell, Jose Maria

Vazhdoni leximin →

“Hajdutë të veshur si arbitra” i cilëson Besa arbitrat e transfertës së Peshkopisë

Besa e Kavajës e drejton “gishtin e akuzës” ndaj arbitrave të ndeshjes së humbur në Peshkopi përballë Korabit. Në një postim në rrjetet sociale, klubi kavajas shkruan: “Vjedhje e turpshme. Hajdutë të veshur si arbitra vjedhin ndeshjen në mes të ditës. Pesë minuta para përfundimit anulohet goli i ekipit tonë, në mënyrë qesharake autogoli jepet

Vazhdoni leximin →