Ancelotti sulmon Valencian

Rafa Benitez e njeh shumë mirë Xabi Alonson pasi ka pasur mundësinë për ta trajnuar atë te Liverpool. Në atë kohë ai ishte në gjendje të vinte re qëndrimin e tij në fushë, aq sa mendoi se mund të kishte rezultate të shkëlqyera edhe në stol. Konfirmimi ka mbërritur te Bayer Leverkusen dhe, siç u konfirmua për Times, ai është gati të bëjë një hap në cilësi.

“Unë mendoj se lojtarët e mëdhenj kanë një avantazh si trajnerë. Nuk është e lehtë të arrish dhe të jesh i suksesshëm, por ai ka bërë mirë. Ka talentin e mundshëm për të qenë një trajner shumë i mirë dhe nëse ka lojtarë të mirë do të jetë i suksesshëm… Nëse mund ta bëjë këtë për pesë apo dhjetë vjet? Nuk e di. Tani ai mund të shkojë në çdo ekip të madh, por ata shpresojnë të fitojnë kampionatin. Nëse ai përfundon i dyti, ndoshta do të jetë një sezon i mrekullueshëm, por njerëzit do të thonë se ai dështoi”.


sfidanti.al