Real Madrid planifikon blerjen e “Messit” të ri

Ylli më i ri i Argjentinës është në shitje por për një shumë jo më të vogël se 25 milionë eur. Echeverri, një nga sensacionet e Botërorit U-17, është një nga sulmuesit kryesorë në Argjentinë dhe sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, ky talent ka një klauzolë largimi me River Plate prej 25 milionë euro plus

Vazhdoni leximin →

Real Madrid projekton afrimin e Icardit

Me dëmtimin e Vinicius Jr, Real Madrid rikthehet në merkato dhe po vlerëson disa profile, për të gjetur sulmuesin që i përshtatet filozofisë së trajnerit Carlo Ancelotti. Mes lojtarëve që po vëzhgohen me kujdes nga “Los Blancos” është edhe qendërsulmuesi i Galatasaray-t, Mauro Icardi. Icardi firmosi me klubin turk në verë, ndërsa ka nënshkruar një

Vazhdoni leximin →

Ancelotti e mbyll me Real Madrid

Real Madrid tashmë po mendon për zëvendësuesin e Ancelottit dhe në focus është Roberto De Zerbi. Lajmi vjen direkt nga Spanja dhe, edhe nëse raportohet nga katalanasit e Sport dhe jo një nga gazetat tradicionalisht afër Blancos, tashmë po ngjall shumë interes. Trajneri italian është kontaktuar dhe tashmë kanë nisur negociatat për verën e ardhshme

Vazhdoni leximin →

Vinicius flet për dëmtimin e rëndë

Sulmuesi brazilian Vinicius jr. i është nënshtruar rezonancës magnetike të dielën në mëngjes dhe rezultatet kanë konfirmuar dëmtimin në bicepsin femural. Në këtë mënyrë, lojtari i thotë lamtumirë vitit 2023 dhe pothuajse me siguri do të humbasë Superkupën e Spanjës. Anësori i Realit u detyrua të largohej nga fusha pas gjysmë ore në lojë. Që në

Vazhdoni leximin →

Real Madrid me 8 lojtarë të dëmtuar

Me dëmtimet e Eduardo Camavingas dhe Vinicius mungesat te Real Madrid kanë shkruar në tetë, me  dy lojtarët e fundit që pritet të mungojnë rreth dy muaj. Lajm shumë i keq pasi te Los Blancos, tashmë infermieria është e mbushur. Përveç Camavingas dhe Viniciusit, trajneri Ancelotti do të duhet të bëjë pjesën tjetër të sezonit

Vazhdoni leximin →

Vinicius i jep lamtumirën vitit 2023

Lajm i keq për Real Madridin nga Amerika e Jugut. Sulmuesi brazilian Vinicius Jr. pësoi një dëmtim të  këmbës së tij të majtë. Lojtari iu nënshtrua një rezonance e cila konfirmoi dëmtimin që do ta mbajë atë larg fushës për rreth dy muaj e gjysmë. Vinicius Jr kështu i jep lamtumirën vitit 2023 dhe pothuajse

Vazhdoni leximin →