“Lojtari më i persekutuar”, Ancelotti: E godasin me shkelma gjithë kohën!

Trajneri Carlo Ancelotti kërkon më shumë mbrojtje për futbollistin e tij, Vinicius Junior. Tekniku italian theksoi para ndeshjes së radhës në kampionat ndaj Celta Vigos se braziliani është lojtari më i persekutuar në fushë ndërsa shtoi se sa herë ai bën diçka, të gjithë kërkojnë ta ndëshkojnë me të kuq. “Nuk kam parë kurrë një

Vazhdoni leximin →

Akuza për evazion fiskal, Spanja kërcënon me burg Carlo Ancelotti-n

Evazioni fiskal vijon të trondit botën e futbollit në Spanjë. Pas C.Ronaldos-s dhe Leo Messi-t, tani edhe Carlo Ancelotti do të përballet me akuza të ngjashme. Prokurorët e shtetit spanjoll kanë akuzuar trajnerin e Realit për evazion fiskal gjatë periudhës 2014/15 kur ishte në krye të ekipit madrilen. Prokurorët thanë në një deklaratë të mërkurën

Vazhdoni leximin →

Ancelotti sulmon Valencian

Rafa Benitez e njeh shumë mirë Xabi Alonson pasi ka pasur mundësinë për ta trajnuar atë te Liverpool. Në atë kohë ai ishte në gjendje të vinte re qëndrimin e tij në fushë, aq sa mendoi se mund të kishte rezultate të shkëlqyera edhe në stol. Konfirmimi ka mbërritur te Bayer Leverkusen dhe, siç u

Vazhdoni leximin →

Ancelotti: Nuk është djali im, ai vendos vetë

Toni Kroos ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Realin e Madridit. Tifozët, drejtuesit dhe stafi teknik duan që mesfushori të rinovojë dhe të vijojë qëndrimin në “Santiago Bernabeu”. Gjithsesi, 34-vjeçari nuk ka vendosur ende se çfarë do të bëjë në fundin e sezonit. Do të tërhiqet përfundimisht nga futbolli, siç e ka deklaruar

Vazhdoni leximin →

Reali me vetëm 16 lojtarë në dispozicion

Pas dëmtimit të Joselut, Carlo Ancelotti është në emergjencë totale në prag të sfidës ndaj Sevillas, që do të luhet të dielën në orën 21. Trajneri italian, përveç mungesave të të dëmtuarve afatgjatë Courtois, Militao dhe Alaba, nuk ka në dispozicion as Jude Bellingham, Carvajal (i pezulluar) dhe Camavinga. Kështu, Real Madridi do të mund

Vazhdoni leximin →

Ancelotti e kupton vendimin e Xavi-t

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti, foli para sfidës ndaj Getafes, ku ndër të tjera komentoi edhe deklaratën e teknikut të Barcelonës, Xavi Hernandez, për t’u larguar nga drejtimi i katalanasve në fund të sezonit: “E respektoj pafund figurën e Xavit. Me këtë presion është diçka krejt normale. E kuptoj vendimin e tij. Nuk dua

Vazhdoni leximin →

Carlo Ancelotti nuk kursehet për Barcelonën

Real Madrid do të vizitojë Las Palmasin sot në orën 16:15 në ndeshjen e xhiros së 22-të të La Ligës spanjolle. Në konferencën për shtyp trajneri i Realit, Karlo Ançeloti, përveç kundërshtarit të radhës, preku edhe rivalin më të madh, Barcelonën. Më saktësisht, Ançelotti i është përgjigjur thirrjes që trajneri i Barçës, Kasbi Hernandez, i

Vazhdoni leximin →

Ancelotti pranë rinovimit me Real Madrid

E ardhmja e Karlo Ançelotit është shumë më afër Real Madrid se sa Brazilit. E shkruan AS, sipas të cilit tekniku emiljan është shumë pranë rinovimit me klubin e Florentino Perez. Pavarësisht sforcimeve të Konfederatës braziliane të futbollit për të publikuar një marrëveshje të mundshme me italianin në pankinëm e Seleçaos, kjo duke nisur nga

Vazhdoni leximin →

Ancelotti i lutet mesfushorit të rinovojë

Carlo Ancelotti po bën të pamundurën për të bindur Toni Kroos të rinovojë. Mesfushori gjerman ndodhet në vitin e fundit të kontratës me Realin e Madridit, ekip ku luan prej verës së vitit 2014. 33-vjeçari e ka nisur sezonin me bindjen që do të jetë i fundit me “Los Blancos”, por tekniku italian po tenton

Vazhdoni leximin →