La Liga në -35 gradë Celsius, Reali mbërrin mes tmerrit në Pamploma, por Bilbao kthehet mbrapsht!

Yjet e skuadrës më të shquar të historisë së futbollit kaluan një pritje prej më shumë se 3 orësh brenda në aeroplan, në aeroportin e Barahasit (Barajas) në Madrid, në përpjekje për të fluturuar drejt Pamplomës. Sot do të luhet ndeshja e La Ligës, Osasuna-Real (në orën 21:00), dhe drejtuesit e klubit pranuan të rrezikonin!

Vazhdoni leximin →

Faktori fushë pa tifozë; në La Liga bie në 40.9%

Mbeshtetja e publikut ndihmon jashtë mase skuadrat e futbollit. Këtë e tregon edhe një studim i kryer për La Ligën. E përditshmja ‘El Mundo Deportivo’ publikoi disa shifra nga analiza e rezultateve të regjistruara të skuadrave në shtëpi dhe transfertë në periudhën post coronavirus dhe shifrat flasin qartë. Kështu faktori fushë ka pësuar rënie të

Vazhdoni leximin →