Lewa rrezikon derbin El Clasico

Dyshja e Barcelonës, Robert Lewandowski dhe Joao Cancelo janë në rrezik pezullimi  nga La Liga pas polemikave mbi kartonin e verdhë që morën gjatë fitores me rezultat 1-0 ndaj Las Palmas. Që të dy lojtarët hynë në këtë ndeshje me katër kartonë të verdhë të grumbulluar dhe duke e ditur që ndëshkimi i tyre i

Vazhdoni leximin →

Xavi nuk bë hapa pas: Largohem!

Edhe pse së fundmi, Barcelona po kalon një formë të mirë, si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Kampionëve, sërish trajneri Ksavi nuk ndryshon qëndrim, duke thënë se në fundin e sezonit do të largohet. Xavi nuk ndryshon qëndrim për sa i përket të ardhmes së tij. Tekniku spanjoll është i vendosur për tu

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Rimendohet Xavi Hernandez?

Në një periudhë kur Barcelona nuk po funksiononte mirë, rezultatet ishin zhgënjyese dhe presioni e kritikat e tifozëve po shtoheshin, Xavi deklaroi se do të largohej në fundin e sezonit. Që prej atij momenti, skuadra ka rritur nivelin dhe po performon shumë mirë. Dhjetë rezultate pozitive radhazi, duke përfshirë dhe eliminimin e Napolit dhe kualifikimin

Vazhdoni leximin →

“Lojtari më i persekutuar”, Ancelotti: E godasin me shkelma gjithë kohën!

Trajneri Carlo Ancelotti kërkon më shumë mbrojtje për futbollistin e tij, Vinicius Junior. Tekniku italian theksoi para ndeshjes së radhës në kampionat ndaj Celta Vigos se braziliani është lojtari më i persekutuar në fushë ndërsa shtoi se sa herë ai bën diçka, të gjithë kërkojnë ta ndëshkojnë me të kuq. “Nuk kam parë kurrë një

Vazhdoni leximin →