Faktori fushë pa tifozë; në La Liga bie në 40.9%

Mbeshtetja e publikut ndihmon jashtë mase skuadrat e futbollit. Këtë e tregon edhe një studim i kryer për La Ligën. E përditshmja ‘El Mundo Deportivo’ publikoi disa shifra nga analiza e rezultateve të regjistruara të skuadrave në shtëpi dhe transfertë në periudhën post coronavirus dhe shifrat flasin qartë. Kështu faktori fushë ka pësuar rënie të

Vazhdoni leximin →