NBA, Adetokumbo fitoi duelin ndaj Embijdit!

Surprizat kanë përfunduar në NBA. Miluoki dhe Denver, kryesuesit e Konferencave janë kthyer te suksesi duke konfirmuar edhe një herë veten si favoritë në këtë sezon të basketbollit amerikan. Baks mundën 117-104 një rival direkt si Filadelfia. Janis Atentokoumpo bën një tjetër paraqitje të shkëlqyer, me 33 pikë dhe 14 topa në tabelë, duke fituar

Vazhdoni leximin →

Nuk ndalet Miluoki, Holidei kaloi edhe Adetokumbon!

Miluoki nuk ndalet dhe dhuron një tjetër paraqitje spektakolare në mbrëmjen e fundit të NBA, të mbyllur me një tjetër sukses për kryesuesit e Konferencës së Lindjes. Baks triumfuan kundër Indianës me rezultatin 136-149, ndërsa kjo ishte dhe ndeshja me më shumë pikë. Si gjithmonë mbreslënës, Janis Atentokoumpo me tre shifra dopjo, 38 pikë, 17

Vazhdoni leximin →

Miluouki mundi San Antonio, në Perëndin kryeson Denver

Miluoki nuk zhgënjen në ndeshjen që e konsolidon në vendin e parë të Konferencës së Lindjes. Baks dominuan në fitoren e thellë 130-94 në dëm të San Antonios. Spërs nuk arritën të rezistojnë përballë paraqitjes spektakolare të Janis Atentokoumpo që shënoi 31 pikë dhe u shpall sërish si “MVP” i ndeshjes.  Me këtë sukses, Miluoki

Vazhdoni leximin →

NBA, fitojnë Miluoki dhe Los Anxhelos Lejkërsat!

Nuk ka supriza nga kryesuesit e Konferencave. Miluoki dhe Denver mbyllën me sukdses sfidat e tyre në mbrëmjen e fundit të NBA, duke konfirmuar veten si pretendent për “unazat e kampionit” në këtë sezon. Baks kaluan me shtatë pikë diferencë Toronton në rezultatin e përgjithshëm 118-111.  Tre shifra dopjo për Janis Atentokoumpo me 22 pikë,

Vazhdoni leximin →

Ç’do të thotë fakti që Miluoki u bë i pari ekip në plej of në NBA?!

Janis Adetokumbo shpërtheu sërish dhe pavarësisht ndonjë gabimi në gjuajtje (sidomos personale), u tregua vendimtar. Kapiteni i Miluokit shënoi 36 pikë, vetëm pak orë pasi shkëlqeu me 46 në ndeshjen paraardhëse, dhe udhëhoqi ekipin në fitoren e vështirë dhe domethënëse në fushën e Feniksit. Përfundoi 116-104, ndonëse Feniksi kryesoi deri në mesin e pjesës së

Vazhdoni leximin →

Ishte një mbrëmje e yjeve me pikë të shumta në NBA

Janis Adetokumbo arriti në 46 pikë për Miluokin dhe fitoi. Xhejlën Braun arriti në 43 pikë për Boston Sëlltiksat, ndonëse rekordmenët e titujve u mundën në shtëpi nga Hjustoni 111-109. Finlandezi Lauri Markanen realizoi 38 pikë për Juta Xhazin në humbjen 115-119 në shtëpi ndaj Majemit (Batler pati 24). Trej Jang i Atlantës shënoi 41

Vazhdoni leximin →