E konfirmon Lauda: Hamilton e Botas do rinovojne me Mercedes

Niki Lauda largon te gjitha dyshimet per pilotet e Merceses, Ljuis Hamilton dhe Valteri Botas te cilet zune dy pozicionet e para ne kualifikueset e Cmimit te Madh te Austrise, do te rinovojne kontraten me skuderine gjermane.

‘Ju garantoj se Hamilton dhe Botas do te drejtojne makinat Mercedes boterorin e ardhshem te F1-tha Niki Lauda-ne cdo moment mund te vije nje komunikate e shkurter ku te thuhet se Ljuis ka firmosur dhe qe do te mbylle perfundimisht kete histori’.

Kjo deklarate e Niki Laudas shuan perfundimisht te gjitha zerat qe flisnin per nje kalim te Riçardos apo Okon te skuderia, kampione e botes.

Sfidanti.al