Newey arrin marrëveshjen me Ferrarin

Media angleze dhe ato spanjolle e quajnë të mbyllur si marrëveshje. Dy anglezët, inxhinieri Adrian Njuei me piloti Hemilton, te Ferrari do të përbëjnë skuadrën e ëndrrave në Formula 1.  Por rezultatet e tyre do të shihen vetëm në botërorin 2026, kur edhe do të hyjnë në fuqi rregullat e reja teknike në Formula 1.

Vazhdoni leximin →

Të gjitha rekordet e Verstappen

Fundi i sezonit është larg, por Max Verstappenka bërë për vetë të gjithë jo vetëm titullin e tretë kampion. Në pistë e konsideronin si “të çmendur” për shkak të mënyrës se si drejton veturat në pistë, por tani me numrin e rekordeve të arritura kaq shpejt në karrierë meriton një tjetër nofkë… Piloti më i

Vazhdoni leximin →

A ta besojmë mekanikun anglez që akuzon Alonson për Hamiltonin?!

Ndoshta ka të drejtë, ndoshta jo. Edhe anglezët janë “nepotikë” në kuptimin që e mbajnë njëri-tjetrin, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ish-mekaniku i Meklarenit, Mark Pristli (Priestley) gënjen kur akuzon Fernando Alonson se ka vepruar pas kurrizit të Ljuis Hamiltonit. Ish-mekaniku kujton sezonin e nxehtë në 2007 në F1, kur dy pilotët

Vazhdoni leximin →