Interi nuk fiton, por lajmi është që Ronaldo nuk shënon dhe gabon në barrierë!

Për Antonio Konten nuk ishte domosdoshmëri që të triumfonte, sidomos që kur Milani bëri “harakiri” në shtëpi me Sasuolon. Ndjekësi më i afërt mbeti edhe më pas, ndërsa Juventusi vërtet fitoi, por Interin nuk e rrezikon. Pra, për teknikun zikaltër barazimi në fushën e Specias ishte thjesht një frenim pa pasoja, ndërsa për Juventusin fitorja ndaj Parmës ishte shumë e rëndësishme për garën drejt Championsit, sidomos pas turpërimit për Superligën e Europës.

Lajmet nga Torino janë 3, së pari kampionët u kthyen tek fitorja pas humbjes në fushën e Atalantës, së dyti që Kristiano Ronaldo nuk shënoi sepse golat i shënuan dy herë Aleks Sandro dhe një herë Matijs De Ligd, dhe së treti që CR7 gaboi përsëri në murin e një goditjeje dënimi, dhe emilianët kaluan të parët në avantazh. Nuk dihet nëse do të ketë shumë kritika për portugezin, por atmosfera është pak më e qetë sepse Juvja ka 65 pikë ndaj 66 të Milanit të vendit të dytë. Interi kryeson me 76, ndërsa Ronaldo kryeson renditjen e shënuesve me 25 gola ndaj 21 të Lukakut.

Rezultatet: Milan-Sasuolo 1-2, Specia-Inter 1-1, Juventus-Parma 3-1, Bolonja-Torino 1-1, Krotone-Sampdoria 0-1, Xhenoa-Benevento 2-2, Udineze-Kaljar 0-1.

Sfidanti.al