Milan shiko kush kthehet; Maldini tashme ne rolin e Drejtorit per Zhvillimin Strategjik

Milani u takon milanisteve. Kjo eshte marre parasysh nga Leonardo qe kerkoi te sjelle ne bordin drejtues te kuqezinjve ish kapiteni legjendar Paolo Maldini i cili do te jete ne rolin e Drejtorit per Zhvillimin Strategjik te Milanit.

Milani komunikoi zyrtarisht lajmin ne faqen e tij te internetit nderkohe qe kete te hene ne oren 16:30 do te zhvillohet edhe konferenca per shtyp e Maldinit ne Casa Milan.

Paolo Maldini eshte nje legjende e gjalle e Milanit. Ai eshte dalluar gjithnje per klasin e jashtezakonshem, talentin, lidershipin, besnikerine dhe rekordin e sukseseve. Te gjitha keto aftesi do te luajne nje rol vendimtar ne arritjen e objektivit per te kthyer Milanin ne madheshtine e dikurshme dhe te merituar.

Sfidanti.al