Qortimi i Paolo Maldinit: Donaruma u nxitua!

Nga një kapiten i madh është kthyer në një drejtues të madh, edhe pse ende nuk ka fituar ndonjë gjë. Paolo Maldini, pasi fitoi trofe të panumërt në fushën e lojës, shpreson që në rolin e ri të jetë po ashtu i suksesshëm. Pasardhësi i brazilianit Leonardo sot ndihet “në elementët e tij” dhe po

Vazhdoni leximin →

Rikthimi i Milanit? Maldini tregon me gisht trajnerin Pioli!

Ariedo Braida, ish-drejtuesi i lartë kuqezi, tha nja dy javë më parë se “ata do ta fitojnë titullin”, dhe “ata” ishin futbollistët e Milanit. Jo më kot skuadra e trajnerit Stefano Pioli është në krye të renditjes së bashku me Napolin e Luçiano Spaletit, ndërsa drejtori milanist, Paolo Maldini tregon sesi u arrit rikthimi i

Vazhdoni leximin →

Milan, Maldini përkrah Ibrahimovic: Mbrojti shokët e skuadrës të sulmuar nga Lukaku

Zënka mes Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku në derbin Inter-Milan të Kupës së Italisë vazhdon të diskutohet në vendin e Apenineve. Për këtë cështje ka ndërhyrë edhe Paolo Maldini sipas të cilit këto polemika nuk duhet të aludojnë për racizëm. ‘Ishte një zënkë e shëmtuar për t’u parë-komentoi drejtuesi i Milanit përpara sfidës së kuqezinjve

Vazhdoni leximin →