Jo vetem Maldini; Milani do te mireprese dhe kthimin e Kakase

Milani pergatitet te prese nje tjeter personalitet qe ka shkruar emrin e tij ne faqet e librit te historise te ketij klubi legjendar. Behet fjale per Rikardo Kaka, futbollisti i fundit i Milanit qe ka fituar Topin e Arte perpara fillimit te dominimit te dyshes Ronaldo-Mesi.

Eshte vete Drejtori Teknik, Leonardo qe njoftoi kthimin e Kakase ne bordin drejtues te Milanit.

‘Kaka e do Milanin dhe do te jete nxenesi im-tha Leonardo-ka shfaqur deshiren per te mesuar si eshte roli i nje drejtuesi per te ditur si funksionojne gjerat. Ne shtator ai do te kthehet ketu edhe pse per momentin nuk ka asgje perfundimtare’.

Sfidanti.al