Kros paralajmeron: Do jete e veshtire pa 50 golat ne sezon te Ronaldos

Kristiano Ronaldo u largua dhe Reali i Madridit do ta ndjeje mungesen e tij. Kjo eshte ajo qe ka lene te kuptohet mesfushori gjerman i klubit madrilen, Toni Kros per efektin qe do te kete te kampionet e Evropes kete sezon mungesa e sulmuesit portugez qe tashme ka nisur punen me Juventusin.

‘Do te jete e veshtire te kompesojme 50 golat sezonale te Kristiano Ronaldos-tha Toni Kros-ai ishte nje shtylle e rendesishme per ne ne vitet e fundit dhe ishte fondamental ne sukseset tona. Por pavaresisht kesaj, une besoj te ekipi yne. Do te jemi te forte dhe do te luftojme per te fituar trofe’.

Sfidanti.al