Ronaldo i vërtetë krijon “ekipin ëndërr” pa Ronaldon..mbretin e golave!

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo, që konsiderohet si një nga futbollistët më të mirë dhe më të talentuar të të gjitha kohërave, ka krijuar “ekipin ëndërr” (dream team) të tij, në të cilin bëjnë pjesë dhjetë megayje futbolli të së kaluarës dhe të së tanishmes, midis tyre Pele, Maradona dhe Mesi, por mungon Kristiano Ronaldo.
Ronaldo i vërtetë ka vendosur: në portë – Xhixhi Bufon, në mbrojtje – Kafu, Fabio Kanavaro, Paolo Maldini dhe Roberto Karlos, në mesfushë – Diego Maradona, Andrea Pirlo, Zinedin Zidane dhe Lionel Mesi, në sulm – ai (vetë Ronaldo i madh) me Pelen
Sfidanti.al