Inter, Vidal u dëmtua, Barella s’stervitet dhe Sensi ende jo në formë, Contes i mbetet…Eriksen

Ajo e së mërkurës me Shakhtarin, vendimtare për fatin e Interit në Ligën e Kampioneve, mund të jetë ndeshja e Christian Eriksen. Fati mund të jetë vërtetë i paparashikuesueshëm ose argëtohet dhe vendos të japë shanse të papritura për protagonistët që priten më pak. Kjo mund të thuhet për Eriksen dhe Interin. Kjo sepse me

Vazhdoni leximin →

Champions, UEFA dhe formacioni me lojtarët me më shumë përfshirje në skuadrën e vitit

Cdo vit, UEFA hap votimet për përcaktimin e formacionit më të mirë në Ligën e Kampioneve. Në këtë mënyrë, qeveria e futbollit evropian ka përpiluar edhe formacionit që janë zgjedhur më shpesh në formacionin e vitit të kompeticionit më të rëndësishëm evropian për klube dhe në këtë pikë ajo që dominon totalisht është Barcelona. Kështu

Vazhdoni leximin →

I dashuruar me Çelsin, Murinjo lë jashtë Ramosin e Ibrën nga ekipi i karrierës!

Një detyrë e vështirë për të përzgjedhur në një karrierë të nisur në 2002 në nivele të larta. Zhoze Murinjo, ish-trajner i Portos, Çelsit, Interit, Realit, sërish Çelsit, Mançester Junajtidit dhe tani Totenhemit, përpiloi një formacion të të gjithë viteve të tij të punës në futboll duke lënë jashtë emra të rëndësishëm. Mes tyre spikasin

Vazhdoni leximin →