Dortmundi dominon formacionin e Champions League

Real Madrid, Bayern Munich, PSG dhe Borussia Dortmund, janë katër skuadrat që siguruan kualifikimin për në gjysmëfinalet e Champions League. Sa u përket gjysmëfinaleve, sfida e parë mes Bayernit dhe Realit do të luhet të martën e 30 prillit në tokën gjermane. Dueli i kthimit, të mërkurën e 8 majit në “Santiago Bernabeu”. Gjysmëfinalja tjetër

Vazhdoni leximin →

Formacioni më i mirë sipas “Sport 360⁰”

Një pjesë e mirë e futbollistëve kanë rritur ndjeshëm vlerat e tyre në sezonin e ri. “Sport 360⁰” ka ndërtuar formacionin ideal (4-4-2) për sezonin 2023-2024. Natyrisht, nuk bëhet fjalë për 11 futbollistët më të kushtueshëm, por më të kushtueshëm sipas roleve. Në portë është portieri i Portos, Diogo Costa, që kushton më pak se

Vazhdoni leximin →

Partizani me mungesa në derbi

Mungesat e Hadrojit në mbrojtje, Qirkos në portë dhe problemet me Mba në sulmin e skuadrës e kushtoëzojnë dukshëm Partizanin në derbin e parë sezonal që e organizon si pritës të enjten në orën 19:00 në “Arenën Kombëtare”. Të kuqtë që në këtë ndeshje do të drejtohen nga drejtori sportiv, Arbër Abilaliaj, vijnë me shumë

Vazhdoni leximin →

Sylvinho nuk ndryshon, formacion me pak modifikime

Armando Broja dhe Ardian Ismajli janë mungesat e vetme e Shqipërisë për “finalen” ndaj Çekisë, që do të zhvillohet të enjten në “Air Albania” (20:45). Trajneri Sylvinho theksoi në konferencën për shtypin se sulmuesi i Chelseat nuk ia ka dalë dot të rikuperohet për nesër, ndërkohë që mësohet edhe rreshtimi i mundshëm i kuqezinjve kundër Çekisë. Etrit Berisha rikthehet titullar mes shtyllave, duke i zënë

Vazhdoni leximin →

Sylvinho nuk ndryshon formacion

Lodhja fizike e ndeshjes së Pragës ka kaluar dhe skuadra duhet të bëhet gati për një duel tjetër shumë të fortë në aspektin fizik por këtë herë edhe më teknik. Polonia ka në grupin e saj emra më të fortë dhe misioni sonte në mbrëmje do të jetë edhe më i vështirë se sa ai

Vazhdoni leximin →