Felipe – më i shtrenjti në historinë futbollit maqedonas

Braziliani Felipe që gjatë disa sezoneve të kaluar ka qenë ikonë e tifozëve të Vardarit të Shkupit, tani është pjesëtar i klubit tetovar të Shkëndijës së Tetovës që, në fakt, është rivali kryesor i klubit vardaras. Në këtë mënyrë, ky futbollist që është më krijuesi në futbollin maqedonas, do të ndërrojë qytetin dhe klubin, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

Çfarë Nejmari, Kejni, Grizmani! “Ronaldo bio” do të vlente  433 milionë euro!

Nejmari është futbollisti më i shtrenjtë në botë. PSZH-ja pagoi për shërbimet e tij, verën e kaluar, 222 milionë euro të mëdha. Megjithatë, në një studim të fundit që ka bërë kompania “OpenEconomic” dhe të publikuar në uebsajtin “Playratings.com”, zbulon se transferimi eventual i futbollistit brazilian Ronaldo do të vlente sot 433 milionë euro! Ronaldo,

Vazhdoni leximin →