Ronaldinjo i dikton politiken Barcelones: Terhiqni fanelen me nr 10 te Mesit kur te lere futbollin

Ronaldinjo Gauco e vlereson kaq shume Lionel Mesin sa vendos te diktoje politiken e Barcelones duke i keshilluar terheqjen fanelen me numrin 10 te argjentinasit.

‘Mesi eshte nje nder futbollistet me te mire ne histori keshtu qe kur ai te terhiqet duhet qe fanelen e tij me nr.10 mos ta veshe me askush tjeter-tha Ronaldinjo, qe me pare e kishte mbajtur ai vete fanelen me nr 10 duke fituar zemrat e te gjithe tifozeve katalanas.

Por jo vetem kaq, 38 vjecari foli edhe per Nejmar duke theksuar se do t’i pelqente ta shihte ate serish te katalanasit.

‘Nejmar eshte miku im dhe dua ta shoh te lumtur-vijoi Ronaldinjo-por do te jem shume i kenaqur nese ai rikthehet te Barcelona’.

Sfidanti.al