Ronaldinjo dhe ‘tradhëtia’ ndaj Messit: S’mund të them se është më I miri në histori, por I epokës së tij, po

Ronaldinjo ‘tradhëton’ në një farë mënyre Lionel Messin. Braziliani që ka luajtur përkrah argjentinasit te Barcelona duke dhuruar spektakël në fushën e lojës foli për argjentinasin teksa e cilësoi si futbollistin më të mirë të epokës së tij. I pyetur nëse Messi e meritonte të fitonte Topin e Artë, Ronaldinho tha se nuk është dicka

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo do paguajë gjobë që të rimarrë pasaportën

Ronaldinjo Gauco dhe vëllai I tij sipërmarrësi, Roberto Assis Moreira arritën të gjenin një marrëveshje me autoritetet braziliane për të paguar një gjobë prej 1.3 milionë Eurosh për dëme ambientale që do t’I japë mundësinë për të rimarrë pasaportën Sipas burimeve zyrtare, marrëveshja e Ronaldinjos u firmos me Prokurorin në Gjykatat e Rio Grande Do

Vazhdoni leximin →