PSG nuk paraqet ofertë rinovimi për Mbappe

Real Madridi do të ketë një rrugë të papenguar për të nënshkruar me Mbappé, nëse e sheh të përshtatshme, kur ai të bëhet i lirë më 30 qershor. Siç ka mësuar “AS” nga burime të besueshme, PSG aktualisht përjashton mundësinë e paraqitjes së një oferte rinovimi për yllin francez. Ai nuk ka asnjë nxitim dhe qëllimi është vetëm që Mbappe të zbatojë atë që është rënë dakord dhe të aktivizojë klauzolën që i zgjat kontratën edhe një vit në Paris, deri në vitin 2025.

“Është e pamundur ta paguajmë më shumë,” pranojnë ata, duke iu referuar kushteve spektakolare që gëzonte sulmuesi. Do të jetë më vonë, me qetësi, kur PSG të aktivizojë rinovimin e futbollistit. Megjithatë, PSG ende dëshiron që Mbappé të qëndrojë në Paris për të ndërtuar një projekt të ardhshëm afatshkurtër rreth tij. Për të bindur yllin që të aktivizojë klauzolën për të vazhduar edhe një vit, një argument do të shpërthejë, dhe kjo është sportive. Mbappé nuk ndihej rehat në skuadrën pariziene në vitet e fundit sepse donte të luante aty ku luante Neymar, ngeli në të majtë dhe braziliani kishte gjithmonë më shumë peshë se ai (për çështje marketingu) dhe e bënte të mbizotëronte.

sfidanti.al