Bayern mendon për Bruno Fernandes

“E ardhmja? Do të shohim pas Kampionatit Evropian”. Bruno Fernandes foli kështu jo më vonë se dy javë më parë. Mesfushori portugez i Manchester United është në dyshim për sezonin e ardhshëm. Ish-lojtari i Udineses dhe Sampdorias nuk i ka zgjidhur ende rezervat për destinacionin e tij të ardhshëm apo nëse do të vazhdojë të

Vazhdoni leximin →

Katari, arsyeja e përjashtimit të Luis Albertos

Pas fitores ndaj Salernitana-s, Luis Alberto çuditërisht i kishte shpallur lamtumirën Lacios, duke e inatosur Claudio Lotiton, më pas goli vendimtar kundër Genoas i kompletuar me një puthje në stemën në fanellë, dukej se e kishte rikthyer çështjen, por dje para ndeshjes kundër Empolit, spanjolli u përjashtua nga skuadra për arsye disiplinore dhe sot Il

Vazhdoni leximin →

Bayern Munchen ndjek yllin anglez

Bayern Munchen ka nisur të studiojë tregun anglez për të gjetur një mesfushor i cili mund t’i japë më shumë alternativa teknikut të ardhshëm në këtë repart. Kërkimet e kanë adresuar klubin gjerman në Londër ku një i ri po bie në sy. Bëhet fjalë për yllin e Crystal Palace, Adam Wharton. Në fakt, 20-vjeçari

Vazhdoni leximin →

Milan kërkon 60 milionë euro për Theo Hernandez

Theo Hernandez është duke u ndjekur prej muajsh me shumë interes nga Bayern Munich. Në situatën që rrezikon të mbetet pa Alphonso Davies, i cili kërkon 12 milionë euro në sezon për të rinovuar ose përndryshe do të largohet në drejtim të Real Madrid-it, klubi gjerman po kërkon për zëvendësuesin e denjë të kanadezit. Megjithatë

Vazhdoni leximin →

Juventus financon merkaton nga të rinjtë

Merkato e ardhshme pritet ta gjejë Juventusin shumë aktiv, sidomos edhe prej faktit se me shumë mundësi bardhezinjtë do të jenë me një trajner të ri sezonin e ardhshëm. Qoftë ky Conte apo Thiago Motta, secili prej tyre do të kërkojë lojtarë që përshtaten me idetë e tyre për ta rikthyer skuadrën sërish konkurruese. Prej

Vazhdoni leximin →

Inter planifikon merkaton e verës

Interi mbylli llogaritë e titullit kampion 5 javë para fundit të sezonit në Serinë A dhe krahas festës, drejtuesit kanë nisur të mendojnë për skuadrën me të cilën do të përfaqësohen në edicionin e radhës, ku natyrisht ambiciet dhe përgjegjësitë janë më të mëdha. Dy afrimet e para priten të jenë Mehdi Taremi dhe mesfushorin

Vazhdoni leximin →

City ka gati 200 milionë për merkaton

Pep Guardiola do të ketë në dispozicion 200 mln euro për të shpenzuar në merkaton verore në kuadër të përforcimit të skuadrës së tij. Drejtuesit e Manchester Cityt kanë vendosur t’i dhurojnë këtë shumë teknikut spanjoll për t’i “blinduar” edhe më shumë kampionët në fuqi të Anglisë, Europës dhe Botës. Objektivi i parë është Lucas

Vazhdoni leximin →