Sportistët më të paguar nën 25 vjeç

Revista Forbes ka publikuar listën e sportistëve më të paguar në botë për këtë vit. Por këtë radhë ajo ka veçuar 5 sportistët më të paguar nën moshën 25 vjeç. Më i paguari është francezi Kilian Mbape me 110 milion dollarë në vit. Si çdo vit, revista Forbes ka publikuar listën e sportistëve më paguar

Vazhdoni leximin →

Mbappe: Hapi i radhës është emocionues

Kylian Mbappe u shpall si “Lojtari më i mirë i Sezonit” në Ligue 1 për të pestin vit radhazi. Në fjalën e tij gjatë ceremonisë tashmë që ka njoftuar largimin nga PSG, Mbappe theksoi se hapi i radhës në karrierë për të do të jetë shumë emocionues. Sulmuesi, u shpreh se largohet nga Paris Saint-Germain

Vazhdoni leximin →

Kylian Mbappe, lojtari më i mirë i Ligue 1

Kylian Mbappe shpallet lojtari më i mirë i Ligue 1 në Franca nga Unioni Kombëtar i Futbollistëve Profesionistë(UNFP). Ky është trofeu i pestë radhazi i fituar nga sulmuesi francez. “Është një faqe që po kthehet. Një kapitull i jetës sime që do të mbyllet. Ligue 1 ka pasur gjithmonë një vend të rëndësishëm në jetën time.

Vazhdoni leximin →

“AS” tregon pagën vjetore të Mbappe

Të paktën në formë zyrtare Mbape ka treguar se paratë nuk janë gjithçka. Sipas tij të përditshmes spanjolle “AS” sulmuesi francez paguhej në Paris me rreth 72 milionë në vit ndërsa në Madrid pritet që të përfitojë “vetëm” 25 milionë euro. Sipas “AS” ai do të bëhet më i paguari në Spanjë pasi paga e tij

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, Kylian Mbappe largohet nga PSG

Kylian Mbappé largohet nga PSG. Vendimi ka ardhur pas 7 vitesh duke qenë pjesë e klubit. Lajmin e ka konfirmuar ai vetë me anë të një postimi në rrjetet sociale. “Përshëndetje të gjithëve, jam Kylian. Doja të flisja me ju, gjithmonë kam thënë se do të flas me ju kur të vijë koha dhe erdhi.

Vazhdoni leximin →

Macron: Mbape do të jetë në Lojrat Olimpike

Presidenti i Francës, Emanuel Makron ka siguruar se ka i ka bërë presion klubit të ardhshëm të Kylian Mbappe për të siguruar pjesëmarrjen e yllit të PSG-së në Lojrat Olimpike. “I kam bërë presion maksimal klubit të ri, ku thuhet se do të transferohet Mbape me qëllim që të mos e pengojnë që të përfaqësojë

Vazhdoni leximin →

Desailly: Reali, jo i duhuri për Mbappé

Marcel Desailly, një ish-lojtar i njohur francez, i cili gjithashtu ka veshur fanellat e Marseille, Milan dhe Chelsea, foli për beIN Sports për të ardhmen e Kylian Mbappe, duke e këshilluar atë të mos shkojë te Real Madrid. “Unë nuk mendoj se do të ishte vendi ideal për të. Tashmë është Vinicius Jr në krahun e

Vazhdoni leximin →