Efekti coronavirus, Lyon I nxjerr futbollistët në asistencë

Drejtuesit e Lyonit vendosën që të pushojnë nga puna futbollistët nga dita e mërkurë pas vendimit të marrë për pezullimin e kampionatit francez për shkak të pandemisë coronavirus. Lyon doli në një komunikatë për shtyp ku theksonte pezullimin e pagave të futbollistëve dhe nxjerrjen e tyre në asistencë duke nisur nga kjo jave ‘Duke parë

Vazhdoni leximin →

Iu hakërrye arbitrit; Neymar I shpëton sanksionit nga Ligue 1

Neymar mori dhuratën më të mirë për 28 vjetorin e lindjes nga Liga Profesioniste e Futbollit në Francë. Sulmuesi Brazilian I shpëtoi ndëshkimit nga ky institucion dhe Komisioni I Disiplinës në Federatën Franceze të Futbollit vendosi të mos e thërrasë për të sqaruar përplasjen me arbitrin e ndeshjes mes Paris Saint Germainit dhe Montpellier në

Vazhdoni leximin →

Baloteli KO, Nica pa yllin e saj në transfertën e Gelsenkirshen

Nica vazhdon të kryesojë kampionatin francez, ndërkohë që në Europa League nuk ka ruajtur të njëjtën performancë, madje nesër ka shumë mundësi të vuajë edhe mungesën e SuperMarios. Dushimet janë shumë të forta, që Baloteli të mos jetë në fushë kundër Shalkes dhe arsyeja është një dëmtim në gju, gjatë seancës stërvitore të djeshme. Pikërisht

Vazhdoni leximin →