Ishte një Guardiolë ai që prishi planin me Alkantarën

Thiago Alcantara, ka lindur në Itali nga prindërit brazilian, është zhvilluar në Spanjë, derisa po shkëlqen në Gjermani te Bayern Munichu, por për sa gjatë do të jetë te bavarezët?

Mesfushori brazilian me nënshtetësi spanjolle, Thiago Alcantara, është njëri ndër mesfushorët më premtues në botën e futbollit dhe po kërkohet nga shumë klube Evropiane, shkruan Gazeta Express.

Manchester City i Pep Guardiolas, Real Madridi i Zinedine Zidanes e Barcelona e Luis Enriques, janë klubet që do të jepnin gjithçka për ta pasur atë në radhët e tyre, përcjell Express. Por ne momentet e fundit,vellai i Pep Guardioles, Pere, ka vendosur qe Tiago te largohej nga klubi katalanas, duke qënë menaxheri ti tij.