U deshën mbi 500 ditë që dikush të driblonte Van Dajkun

Saktësisht kaluan 539 ditë, që kur ia doli ish-mesfushori i Njukasëllit, Mikel Merino në mars 2018. Virgil Van Dajk ishte kthyer në një “copë shkëmb” në qendër të mbrojtjes së Liverpulit, i pakalueshëm për kundërshtarët, madje as kur këta quheshin Lionel Mesi, Kun Aguero apo Harri Kejn. Gjithsesi, vjen një ditë që filli këputet dhe

Vazhdoni leximin →