Alarm te Gjermania; Nojer gjithnje e me larg Boterorit

Boterori i Rusise me shume gjasa do te humbase edhe nje tjeter emer te rendesishem. Behet fjale per portierin e Bajernit te Mynihut dhe perfaqesueses gjermane Manuel Nojer i cili mesa duket do ta kete pothuajse te pamundur qe te jete ne formen optimale per te luajtur kete ngjarje te rendesishme dhe ai qe e pohon kete eshte vete Nojer.

‘Eshte e paimagjinueshme qe te luaj ne nje turne si Kupa e Botes pa bere qofte edhe nje prove te vetme-tha Nojer i cili nuk do te jete me ndeshjen me Shtutgartin nderkohen qe ne dyshim eshte edhe per finalen e Kupes.

Gjithsesi stafi teknik i Gjermanise inka mundesite per te testuar Nojer dhe jane pikerisht ndeshjet miqesore qe skuadra 4 here kampione e botes do te luaje ne 2 dhe 8 qershor me Austrine dhe Arabine Saudite.

Sfidanti.al