Dopingu e mundi Olimpiadën, përse dështoi Rio 2016?

Duket sikur bëhet fjalë për një lojë fëmijësh, jo për konkurrimin sportiv më të madh të botës. E pra, kjo është e vërteta për Lojrat Olimpike të Rio de Zhaneiros. Dopingu, rreziku ndoshta më i madh sportiv, doli më i fortë sesa organizatorët dhe sesa komitet olimpike pjesëmarrëse, dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim.

Vazhdoni leximin →

Në hapat e Stefi Grafit, Kerber nuk ndalet në Masters

Anzhelikë Kerber nuk e vuri në dyshim statusin e saj të favorites në turneun e fundit të madh të vitit në Singapor. Tenistja gjermane, sot numri 1 i botës, arriti gjysmëfinalet e turneut Masters ËTA, që për nga rëndësia vjen menjëherë pas 4 Çmimeve të Mëdhenj. Njëzetetetëvjeçarja mundi 2-0 me sete amerikanen Medison Kejs, duke

Vazhdoni leximin →

Aitor Gonzales, kampioni që grabit celularë

Në telashe për të katërtën herë. Fituesi i Vueltës së Spanjës në vitin 2002, Aitor Gonzales, është arrestuar të martën në Alikante (Spanjë), si i përfshirë në grabitjen e një dyqani celularësh. Lajmin e bën publik gazeta spanjole As, në versionin online. Ish-çiklisti ka deklaruar se nuk ka kryer asnjë krim, ndërkohë që është vënë

Vazhdoni leximin →

“Kur lëshohet ..nuk ka Zot për ta ndalur Vavrinkën” –

Publiku zviceran vuajti bashkë me tenistin e saj, Stan Vavrinka edhe pse, më e rëndësishmja, ishte kthimi tek fitorja. Kampioni zviceran i US- Open  ka pritur 1817 ditë në turneun në salla të mbyllura të Bazelit për të mundur  Marko Kiudinelin. Në rrugëtimin e tij, të enjten, Stanisllavi do të përballet me Donald Youang, ish-shpresën

Vazhdoni leximin →