Te gjithe kunder Trumpit; edhe Kerri kritikon presidentin e SHBA

Polemikat mes Lebron Xhejms dhe presidentit amerikan Donald Trump vazhdojne te bejne jehone. Kreu o Shtepise se Bardhe iu kunderpergjigj nje deklarate te yllit te basketbollit amerikan qe kishte thene se Trump po e perdorte sportin per te perçare popullin amerikan. Ishin te shumte ata qe dolen ne mbrojtje te Xhejms mes te cileve ishte edhe vete Zonja e Pare, Melania Trump. Listes se mbeshtetsve te lojtarit te LA Lakers ishte dhe ylli i Golden Stejt, Stiven Kerri qe e cilesoi komentin e Trump si racizem me kreun e shtetit qe kishte thene se Xhejms u intervistua nga personi me idiot qe e beri te duket i zgjuar.

‘Kjo retorike eshte e bazuar me racizem-tha Kerri-per fat te keq kjo po duket çdo dite qe kalon’. Kjo eshte e disata here qe Kerri i kundervihet me deklaratat e ti presidentit te SHBA, Donald Trump.

Sfidanti.al