Alonso i pergjigjet Hornerit: Beri hitin e veres

Drejtori i Pergjithshem i Red Bullit, Kristian Horner deklaroi perpara pak ditesh se skuadra e tij nuk e do Alonson ne radhet e saj pasi ka tendencen per te krijuar kaos. Piloti spanjoll nuk priti shume  dhe reagoi duke iu pergjigjur deklarates se Hornerit nepermjet nje postimi ne Twitter.

‘Me siguri eshte nje nder gjerat me te mira, eshte hiti i veres-komentoi Alonso me ironi per deklaraten e Hornerit.

Kjo do te thote se pavaresisht asaj qe mund te ndodhe ne merkaton e piloteve te Formula 1, mundesia qe Alonso te kaloje te Red Bull per te formuar dyshe me Vershtapen, shuhet perfundimisht.

Sfidanti.al