Juventus prezanton platformen e re TV me Kristiano Ronaldon

‘Erdha te Juventusi jo per duartrokitjet qe me rezervuan tifozet e saj pas golit ne Champions, por sepse ai eshte nje prej klubeve me te rendesishem ne bote-tha Kristiano Ronaldo qe ishte imazhi i Zonjes se Vjeter ne hapjen e platformes se re televizive te saj.

Ne intervisten e tij, Ronaldo foli edhe per motivet qe e shtyne ate te lere Realin e Madridit pas 9 sezonesh.

‘E njihja Juventusin qe kur isha femije dhe shpresoja qe nje dite te luaja per te dhe do ta bej kete-tha Ronaldo-tifozet ne stadium dhe qendren sportive me priten shume mire dhe kjo me dha nje shtyse me shume. Sa gola do te shenoj? Nuk jam ketu per objektivat personale por per te dhene ndihmen time qe Juventus te firoje sa me shume tituj qe te jete e mundur’.

Sfidanti.al