Alonso nënshkruan marrëveshje të re me Aston Martin

Fernando Alonso do të vazhdojë të garojë në Formula 1 me Aston Martin sezonin e ardhshëm, pasi ekipi njoftoi se dy herë kampioni i botës ka nënshkruar një marrëveshje të re deri në vitin 2026. Alonso bëri lëvizjen tek Aston Martin nga Alpine në vitin 2023 dhe të dy palët shijuan një fillim të fortë

Vazhdoni leximin →

Alonso gati për aventurën e radhës

Sezoni i ri i Formula 1 sapo ka nisur dhe janë zhvilluar vetëm tre garat e para, mirëpo duket se një pjesë e mirë e pilotëve po mendojnë për merkaton e sezonit të ardhshëm dhe efektin domino që sjell kalimi i Lewis Hamilton nga Mercedesi te Ferrari. Një nga ata që është i lirë për

Vazhdoni leximin →

Super statistikat e Leverkusen dhe Xabi Alonsos

Bayer Leverkusen dhe Xabi Alonso po kalojnë një moment vërtet magjik. Skuadra e drejtuar nga trajneri spanjoll fitoi 1-2 në transfertën e Heidenheim këtë të shtunë, duke vazhduar të qëndrojë e palëkundur në krye të renditjes së Bundesliga-s, me tetë pikë diferencë momentalisht nga Bayern Munich i vendit të dytë. Në çdo rast, statistikat e

Vazhdoni leximin →

Alonso: Ritmi i Aston Martinit ishte i pabesueshëm!

Është 41 vjeç, është dy herë kampion i botës dhe nuk dëshiron aspak që të “këputet si yll”. Fernando Alonso mbetet një legjendë e Formula 1 dhe e provoi këtë në Çmimin e Madh të parë të sezonit në Bahrein, ku zuri vendin e tretë, i lënë prapa vetëm nga dy makinat Red Bull. Dakord,

Vazhdoni leximin →