F1, Alonso, zyrtarisht pilot i Renault duke nisur nga 2021

Tani është zyrtare; Fernando Alonso do të kthehet në Formula 1. Pas largimit të tij në fund të sezonit 2018, piloti spanjoll vendosi të kthehet në këtë kampionat duke nisur nga sezoni i ardhshëm dhe këtë do ta bëjë me skuadrën e Renault. Te skuderia franceze, Fernando Alonso do të zëvendësojë Daniel Ricciardon që do

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Renault i rihap dyert e kthimit Fernando Alonsos

Fernando Alonso mund të kthehet në Formula 1 dhe Renault duket e gatshme t’I urojë mirëseardhjen në vitin 2021 në vend të Daniel Ricciardo. Ai që e konfirmoi këtë ishte menaxheri I skuadrës franceze Cyril Abiteboul . ‘Ekzistojnë disa opsione, Alonso është një prej tyre, por ka disa pilotë të aftë që janë në dispozicion

Vazhdoni leximin →