Shmanet për një “qime” fatkeqësia në Formula 1

Ndodhi në Montekarlo, aty ku u zhvillua edhe Çmimi i Madh i Formula 1. Ishte piloti i Formula 2, Viktor Martins, që thuajse krijoi një tragjedi sepse makina e tij kaloi vetëm disa centimetra larg njërit prej punonjësve që ishin në pistë për të fikur zjarrin në një makinë tjetër. Piloti francez injoroi dy flamuj

Vazhdoni leximin →

Përmbytet pista e Imolës dhe anulohet gara e Formula 1

U cilësua vendim në mbrojtje të tifozëve, të njerëzve në përgjithësi. Këtë fundjavë duhej të mbahej Çmimi i Madh në Emilia Romanja të Italisë, por kushtet e motit nuk e lejuan. Reshjet e dendura të shiut bënë që lumi të dilte nga shtrati dhe që pista bashkë me kompleksin sportiv të Formula 1 të përmbyteshin.

Vazhdoni leximin →

Verstapen dhe Red Bulli dominojnë në Majemi!

Fitojnë vetëm ata. Dy pilotët e Red Bullit po dominojnë plotësisht këtë sezon në Formula 1, dhe duket se titulli do të jetë një “çështje familjare”, edhe pse janë zhvilluar vetëm 5 gara deri tani. Maks Verstapen fitoi Çmimin e Madh të Majemit, i ndjekur nga shoku i ekipit, Sergio Perez, me një diferencë të

Vazhdoni leximin →