Superkupa e Spanjes, tjeter risi; do kete nderrim te katert nese kalohet ne kohe shtese

Superkupa e Spanjes qe do te luhet mes Barcelones dhe Sevijes ka plot risi kete vit. Ne radhe te pare, kjo finale do te jete me nje ndeshje unike dhe do te luhet ne Tanzher. Se dyti, ne Superkupe do te beje debutimin edhe sistemi VAR qe me pas do te aplikohet edhe ne ndeshjet e kampionatit.

Risia me e fundit eshte kryerja e nje zevendesimi te katert ne rast se ndeshja do te shkoje me kohe shtese, ashtu sic ndodhi edhe ne Boterorin e Rusise. Per kete te fundit eshte vete Federata Spanjolle e Futbollit komunikoi aplikimin e zevendesimit te 4 ne kohen shtese nepermjet nje komunikate ku theksohej se ishte arritur marreveshja me te dy klubet; Barcelonen e Sevijes ne lidhje me kete aspekt.

Sfidanti.al