Barcelona kryeson me Superkupa ndaj Realit: 14 me 12!

Në total të fitoreve të trofeve, janë madrilenët paksa më mirë, ndërsa për titullin që u diskutua mbrëmë, janë katalanasit. Barcelona ka 14 superkupa të Spanjës në histori ndaj 12 të Realit, pas triumfit 3-0 në “Stadiumin e Perlave” në Riad. Gjithsej, Madridi ka 99 trofe ndaj 98 të Barçës, ku spikat me më shumë

Vazhdoni leximin →

Si të mos e shkatërrojë Trepça, Tiranën, kur buxheti i basketbollit në Kosovë është sa për gjithë sportet në Shqipëri!

U luajt një tjetër ndeshje vëllazërore dhe sensi vazhdon të jetë “unik”. Skuadra e Trepçës nga Kosova fitoi Superkupën mbarëkombëtare në basketboll për meshkuj zhvilluar pikërisht në Kosovë, duke shkatërruar në finale Tiranën me shifrat 92-52. Se cila ka qenë diferenca mes dy ekipeve kjo shihet nga rezultati, por që të kuptohet se përse ndodh

Vazhdoni leximin →