Xavi kërcënon Realin: Harrojeni topin përballë nesh

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez foli pas ndeshjes gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës ndaj Osasunas, sfidë që u fitua nga katalanasit me rezultatin 2-0. Përtej golave të Lewandowskit dhe Raphinhas, 43-vjeçari e pranon se finalja e së dielës ndaj Realit të Madridit do të jetë shumë e vështirë. “Duhet të japim më të mirën tonë.

Vazhdoni leximin →

Superkupa vishet e kuqe, Egnatia nuk ia del

Sfida tradicionale që ka vënë përballë njëra-tjetrës “kampionen” në fuqi, Partizanin, dhe fituesen e Kupës së Shqipërisë, Egnatian, ajo e Superkupës së Shqipërisë, është zhvilluar të enjten në mbrëmje në Stadiumin “Arena Kombëtare” të kryeqytetit. Në fakt, pjesa e parë ka qenë e luftuar, me një epërsi të lehtë të rrogozhinasve, të cilët shpërdorojnë me

Vazhdoni leximin →

Barcelona kryeson me Superkupa ndaj Realit: 14 me 12!

Në total të fitoreve të trofeve, janë madrilenët paksa më mirë, ndërsa për titullin që u diskutua mbrëmë, janë katalanasit. Barcelona ka 14 superkupa të Spanjës në histori ndaj 12 të Realit, pas triumfit 3-0 në “Stadiumin e Perlave” në Riad. Gjithsej, Madridi ka 99 trofe ndaj 98 të Barçës, ku spikat me më shumë

Vazhdoni leximin →

Si të mos e shkatërrojë Trepça, Tiranën, kur buxheti i basketbollit në Kosovë është sa për gjithë sportet në Shqipëri!

U luajt një tjetër ndeshje vëllazërore dhe sensi vazhdon të jetë “unik”. Skuadra e Trepçës nga Kosova fitoi Superkupën mbarëkombëtare në basketboll për meshkuj zhvilluar pikërisht në Kosovë, duke shkatërruar në finale Tiranën me shifrat 92-52. Se cila ka qenë diferenca mes dy ekipeve kjo shihet nga rezultati, por që të kuptohet se përse ndodh

Vazhdoni leximin →