Red Bull, Horner i mbyll dyert Alonsos: Krijon kaos kudo qe shkon

Nuk ka asnje shans qe vitin tjeter te shohim Fernando Alonson ne vendin e Daniel Ricardos te Red Bull me Formula 1. Ky eshte mesazhi i dhene nga Drejtori i Pergjithshem i skuderise austriake, Kristian Horner.

‘Kam shume respekt per Alonson-tha Horner-eshte vertet nje pilot i madh, por do te jete e veshtire ta shohim te Red Bull. Ka tendencen te krijoje kaos kudo qe shkon dhe une nuk mendoj se eshte zgjidhja e duhur per ne. Preferojme qe te nenshkruajme me pilote te rinj dhe jo me ata qe jane me mbyllje te karrieres se tyre. Do te studiojme situaten dhe me pas do te shohim’.

Sfidanti.al