Navas nuk i trembet Kurtuase: Nuk iki nga Reali edhe sikur te vdes

Ardhja e Tibò Kurtua nuk e tremb aspak portierin Kejlor Navas. Futbollisti nga Kosta Rika qe u transferua te Los Blancos ne 2014, ne nje interviste per median spanjolle konfirmoi qendrimin e tij te kampionet e Evropes.

‘Synimi im eshte qe te qendroj te Reali i Madridit-tha Navas-nuk largohem nga kjo skuader as i vdekur’.

Kejlor Navas ka luajtur 141 ndeshje me fanelen e Realit te Madridit duke fituar 1 titull te La Ligas, 3 Champions,  4 Boterore Klubesh, 3 Superkupa Evropiane dhe nje Superkupe te Spanjes.

Sfidanti.al