Neymar konfirmon: Qëndroj te Paris Saint Germaini

‘Qëndroj te Paris Saint Germaini’-Neymar u shpreh qartë se nuk ka ndërmend të largohet nga kampionët e Francës sezonin e ardhshëm duke iu dhënë fund zërave që e shihnin brazilianin larg skuadrës transalpine. Në një intervistë për revistën zyrtare të klubit, Neymar foli për objektivin e sezonit të ri futbollistik që në Francë ka nisur

Vazhdoni leximin →

Borussia Dortmund, garanton vazhdimësinë e Jadon Sancho

Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke hodhi poshtë spekulimet e mediave britanike për bashkimin e Jadon Sancho te Manchester United dhe siguroi qëndrimin e mesfushorit të ri te verdhezinjtë. ‘Qëndrimi i Sanchos te Dortmundi është i garantuar-tha Watzke në një intervistë për agjencinë gjermane të lajmeve DPA-nëse Michael Zorc flet për një vendim

Vazhdoni leximin →

Panathinaikos tërhiqet dhe do të vazhdojë në Euroleague

Panathinaikos, një prej skuadrave greke të basketbollit me më shumë pjesëmarrje në Euroleague do të luajë në këtë kompeticion edhe sezonin e ardhshëm, edhe pse përpara 2 javësh drejtuesit e këtij klubi sipas medias greke, ekzistonte ideja e braktisjes së tij Skuadra greke, ashtu sikurse edhe pjesa tjetër e klubeve që janë pjesë e EuroLeague

Vazhdoni leximin →