Dramë e Arsenalit, londinezët i mbijetojnë të kuqit të Granit Xhakës

Një dramë e vërtetë ishte ajo që kaloi Arsenali në Premier Ligë ditën e sotme. Në stadiumin e tij, “Emirejts”, skuadra londineze provoi avantazhin ndaj Bërnlit, inferioritetin numerik, barazimin në sekondat përmbyllëse, dhe fitoren “në frymën e fundit”. Shqiptarët e Zvicrës ishin protagonistët kryesorë, për mirë e për keq, ndonëse ndeshja u fitua nga penalltia

Vazhdoni leximin →

Në top listën e 100 më të mirëve dhe Shkodrani e Xhaka

Shkodran Mustafa dhe Granit Xhaka janë në mesin e 100 futbollistëve më të vlefshëm në pesë ligat më të mëdha të Evropës Faqja e cila merret me lajme ekskluzive dhe analizat e futbollistëve, CIES Football Observatory ka përzgjedhur Neymarin si futbollistin më të vlefshëm në botë. Leo Messi është futbollisti i dytë më i vlefshëm,

Vazhdoni leximin →

Henri kundër Xhakës: Nuk e di çfarë është duke bërë

Granit Xhaka po cilësohet nga shtypi, si një nga blerjet më të gjetura të trajnerit Arsen Venger, por jo të gjithë janë të gatshëm të thurin vetëm elozhe. Legjenda e Arsenalit, Tieri Henri ka kritikuar tre futbollistë të “The Gunners”, për paraqitjen e tyre të së martës mbrëma kundër Bournemouth. Një prej tyre është mesfushori

Vazhdoni leximin →

Arsenali i shqiptarëve, Venger mirpret kthimin e Shkodranit

U transferuan gjatë merkatos së janarit, përkatësisht nga Mynshengladbah dhe Valencia, por tashmë janë bërë futbollistë shumë të rëndësishëm për skuadrën e Arsen Venger. Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë tashmë pjesë e fushës, së gjigandit anglez, Arsenalit. Graniti duket se e ka përfunduar periudhën e përshtatjes, madje herë pas here përzgjidhet në formacionet e

Vazhdoni leximin →

Ozil dhe Xhaka “yjet që zhgënjejnë” në Londër

Goal.com ka përzgjedhur formacionin e dështakëve nga xhiroja e shtatëmbëdhjetë e Premierligës. Në  mesin e dështakëve janë edhe dy yjet e Arsenalit: Granit Xhaka dhe Mesut Ozil, te cilet e merituan formacionin e keq pas deshtimit kolektiv dhe personal ne ndeshjen me Sitin. Goli i Ulkot ishte vetem nje iluzion dhe pastaj, siç u ndodh

Vazhdoni leximin →