Xhaka këshillon Leverkusen: Larg euforisë

Leverkusen ka bërë një fillim perfekt të kampionatit dhe deri më tani po rezulton një surprizë, pasi kryeson Bundesligën. Gjithsesi, mesfushori i skuadrës, Granit Xhaka i kërkon i kërkon ekipit të qëndrojë me këmbë në tokë.

“Jam i bindur se ekipi ynë i ri është i uritur për të arritur gjëra të mëdha. Ne e dimë që kemi bërë një punë të mirë dhe të madhe deri më tani, por duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë. Pas dhjetë xhirove asnjë ekip deri më tani nuk e ka fituar titullin e kampionit.

“Trajneri- Alonso është shumë i siqertë me ne dhe kjo është e rëndësishme, sidomos në këtë fazë kur të gjithë pa na lavdërojnë duke thënë se po i dominojmë kundërshtarët. Nuk është lehtë të qëndrosh me këmbë në tokë kur vazhdimisht dëgjon lavdërime të tillë, por trajneri Alonso kujdeset dhe sigurohet që gjithçka të jetë në vendin e duhur” – Tha ai.

 

sfidanti.al