Xhaka: Trajneri na transmeton urinë e tij dhe dëshirën për të fituar

Bayer Leverkusen është ende i pamposhtur pas 27 ndeshjeve të sezonit (24 fitore dhe 3 barazime) dhe meritë e madhe për këto rezultate ka puna e trajnerit Xabi Alonso. Mesfushori shqiptar i “Aspirinave”,  Granit Xhaka ka vlerësuar në maksimum teknikun spanjoll, në një intervistë të dhënë. “Do të vijë dita kur Xabi Alonso do të hedhë

Vazhdoni leximin →

Xhaka në formacionin e javës në Bundesliga

Bayer Leverkuseni ka vazhduar me formë të shkëlqyer në Bundesliga, duke marrë një fitore tjetër të madhe në transfertë. “Aspirinat” kanë triumfuar në Augsburg me rezultat minimal 0-1, gol që u shënua në minutën 94-të nga Palacios. Granit Xhaka ishte ndër lojtarët më të mirë në këtë sfidë, duke qenë i pakalueshëm në mesfushën e

Vazhdoni leximin →

Granit Xhaka rekordmen te Zvicra

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, ka vendosur një rekord të ri sa i përket ndeshjeve me “helvetët”. Në ndeshjen kundër Izraelit, Xhaka u bë rekordmen i Zvicrës pasi regjistroi sfidën e 119-të. Dueli mes Izraelit dhe Zvicrës u mbyll 1-1 dhe u zhvillua në Hungari, ndeshje që i takon Grupit I kualifikues për “Euro 2024”.

Vazhdoni leximin →

Xhaka këshillon Leverkusen: Larg euforisë

Leverkusen ka bërë një fillim perfekt të kampionatit dhe deri më tani po rezulton një surprizë, pasi kryeson Bundesligën. Gjithsesi, mesfushori i skuadrës, Granit Xhaka i kërkon i kërkon ekipit të qëndrojë me këmbë në tokë. “Jam i bindur se ekipi ynë i ri është i uritur për të arritur gjëra të mëdha. Ne e

Vazhdoni leximin →

Xhaka lë “topçinjtë”, “katalizatori’ i mesfushës niset drejt “aspirinave”

Dukej se do të qëndronte në “Emirates”, por nuk ndodhi kështu dhe tanimë “katalizatori” i mesfushës së “topçinjve”, Granit Xhaka është shumë pranë kalimit tek “aspirinat’ e Leverkusen në Bundesligën gjermane. Marrëveshja e kryer që në muajin maj mes klubit gjerman dhe futbollistit shqiptar  u frimos vetëm ditën e sotme, pasi skuadra e Arsenal arriti

Vazhdoni leximin →

Stina e dasmave ne futboll; radhën e ka… Granit Xhaka

Kjo verë ka shënuar një ‘boom’ martesash në botën e futbollit. I fundit në listë është Granit Xhaka i cili kurorëzoi në altar lidhjen e gjatë të dashurisë me Leonita Lekaj. I veshur me një kostum blu, Granit Xhaka dukej tejmase i lumtur përkrah bashkëshortes së tij sensuale që dukej akoma më e bukur me

Vazhdoni leximin →