Anglezët të mos habiten, Zvicra e la vaksinimin në vullnetin e lirë të Granit Xhakës

Kapiteni i “helvetëve” qenka një nga futbollistët që nuk paska pranuar që të marrë vaksinën. Këtë e bëjnë të ditur mediat angleze, të cilat i referohen të përditshmes zvicerane “Blik”. Kjo e fundit ka biseduar me përgjegjësin e komunikimit me publikun në Federatën Zvicerane, Adrian Arnold që e konfirmoi këtë gjë. “Granit Xhaka është një

Vazhdoni leximin →

Murinjo nuk mund të rrinte dot pa e përqafuar Xhakën!

Në 14 mars të këtij viti ishin kundërshtarë të ashpër dhe shqiptari i Zvicrës ishte një nga shkaktarët e shkarkimit të tij. Granit Xhaka shkëlqeu në mesfushën e Arsenalit në fitoren 2-1 ndaj Totenhemit të Zhoze Murinjos, dhe nuk kaloi shumë kohë e portugezit i dhanë duart. Gjithsesi, në futboll kështu ndodh kur je kundërshtar,

Vazhdoni leximin →