Hetimi për të verdhën, fajtor Xhaka, arbitri apo nuk ka asgjë të keqe?!

Ekziston mundësia që futbolli “aristokratik” anglez të tronditet nga një skandal që cilësohet me përmasa të mëdha, gjithnjë nëse vërtetohet si i tillë. Agjencia Kombëtare Kriminale (britanike) ka hapur një hetim për kartonin e verdhë të marrë nga Granit Xhaka në fund të ndeshjes mes Arsenalit dhe Lidsit, që përfundoi 4-1 për londinezët. Mesfushori shqiptar

Vazhdoni leximin →

A do të mundet Murinjo ta marrë më në fund Xhakën?!

Mesfushori shqiptar i Zvicrës rinovoi kontratën me 1 vit verën e kaluar, por dëshira e tij mbetet që të luajë për trajnerin portugez. Mediat italiane shkruajnë se sërish është i mundshëm një bashkim i Granit Xhakës me Zhoze Murinjon tek Roma, ndonëse vjet italianët nuk iu përgjigjën dot vlerësimit të londinezëve për kartonin. Me gjasë,

Vazhdoni leximin →

Granit Xhaka e deshi me çdo kusht fanelën e Milot Rashicës

Është për të qeshur, veçse mesfushori i Zvicrës me të vërtetë që mund t’ia kishte shkulur bluzën nga trupi sulmuesit të Kosovës. Në një duel krejt shqiptar, Granit Xhaka luftoi fort për ekipin e tij Zvicrën, në miqësoren ndaj Kosovës që përfundoi 1-1. Golin e vetëm për shqiptarët e Kosovës e shënoi pikërisht Rashica, madje

Vazhdoni leximin →