Sulmoi një të moshuar, Megregor pranon fajin: Gabova

Konor Mekgregor javët e fundit ka përbërë lajm pas qarkullimit të një videoje ku ai shfaqet teksa godet një të moshuar në një pub në Irlandë, pasi i moshuari refuzoi të provojë uiskin e tij. Në një intervistë të dhënë për ESPN dhe që zgjati 40 minuta, Megregor mori përgjegjësitë e tij për këtë ngjarje

Vazhdoni leximin →

Fenomeni i UFC Pejxh Van Zant, sa sensuale në fotot e saj

Quhet Pejxh Van Zant edhe është një nga yjet e rinj në kampionatin e arteve marciale UFC. Luftëtarja amerikane ishte protagoniste në sesionin e fundit të fotografivë për numrin vjetor të revistër ‘Sports Illustrated Sëimsuit’ ku edhe sportiste të tjera kanë pozuar me kostume plazhi Karriera e Van Zent ka ecur para me një shpejtësi

Vazhdoni leximin →

Nurmagomedovit i shtohet oreksi; sfidon Floid Mejuedhërin

Kabib Nurmgomedovit duket se i është hapur oreksi pas fitores me Konor Mekgregor në kategorinë UFC. Sportisti nga Dagestani po kërkon sfida të reja dhe duket se e ka përcaktuar se cili do të jetë kundërshtari i tij. Bëhet fjalë për boksierin amerikan Floid Mejuedhër si për të zhvilluar atë që quhet spin-off (vijimi) i

Vazhdoni leximin →

Habibi për UFC-në: Ne në Rusi nuk i braktisim vëllezërit

Nëse UFC-ja do të përjashtojë dy njerëzit e tij, nuk ka ndërmend të vazhdojë në këtë federatë. Ky ishte kërcënimi i Habib Nurmagomedovit ndaj presidentit të Botërorit më të njohur të MMA-së, Dejni Uajt, ndërsa ky i fundit ka deklaruar se do të përjashtojë përjetë Zubaira Tuhugovin dhe Islam Mahaçevin për shkak të sherrit në

Vazhdoni leximin →